Oficiální stránky SDH Heřmaneč

Oficiální stránky SDH Heřmaneč

Aktuálně

XI. ročník noční soutěže v telči 4.9.

Start mužské kategorie O pohár města Telče byl naplánován „až se setmí“. Absolutní tma nastala dle pana rozhodčího Mirka Brunnera přesně ve 20:20 a na start se nám začalo chystat první družstvo. Prvním družstvem na startu byl Starý Lískovec – Sport. Pohledný útok s kvalitními sestřiky zasvítil na displeji výsledný čas 18,17. Protože v Telči se sedmnáctky opravdu lehce nedávají a za předchozích deset ročníků jsme jich viděli pouze 7, tak bylo zřejmé, že tento čas bude mířit hodně vysoko. Že to bude nakonec čas vítězný, tak na to by si před závody určitě nikdo nevsadil, vždyť stejně jako v ženské kategorii jsme zde měli možnost vidět úplnou špičku Extraligy (z nejlepší dvacítky uplynulého ročníku chyběli pouze čtyři týmy) + další kvalitní družstva z 22 okresů ČR.

Další útoky byly snad zakleté. Vždyť po patnácti proběhlých pokusech jsme měli pouze pět měřených časů! Vyhrát soutěž v Telči je opravdu velmi prestižní, proto jsme byli svědky tolika pokažených útoků, ať již nezapojené proudnice,nedoběhy k čáře a vytopení proudařů. Třetí místo Radíkov (PR) a čas 18,70. Čtvrtý čas pod devatenáct vteřin přidal Žernovník (BK) 18,72. Šestinásobný vítěz, tým Nevcehle letos na startu chyběl, tak snad proto byli nejlepším týmem z okresu Jihlava Krasonice na osmém místě v čase 19,44. Nejlepším proudařem byl Martin Hrevuš ze Sedlatic (JI) a čas 17,51. Celkem v noci závodilo 53 týmů a z toho bylo 21 neplatných pokusů!

Ve čtvrt na jednu bylo dobojováno. Myslím, že to je tak akorát. Opravdu nejde vzít do soutěže více družstev. To už by nikoho, ať diváky, soutěžící, rozhodčí, pořadatele, ale hlavně obyvatele Telče nebavilo. Několik desítek družstev jsme museli bohužel odmítnout. Pokud máte někdo nápad, jak mít na soutěži nejlepší týmy z ČR, skončit po půlnoci a zároveň pozvat všechny, tak sem s ním …

Po skončení soutěže se rozdali krásné poháry.Pořadatelé uklidili náměstí a mohlo se jet domů


XII. ročník soutěže proběhne v sobotu 3. září 2011

ZDROJ : www.sdhnevcehle.cz

 

Žádné komentáře